Czy wiesz jak przeprowadzić szkolenie z zarządzania?Czy szukałeś ostatnio nowej pracy? Być może odbyłeś już nawet kilka rozmów kwalifikacyjnych - i to nie tylko jako kandydat, ale także jako osoba prowadząca rozmowy. Być może nawet otrzymałeś oferty od niektórych organizacji, w których odbywałeś rozmowy kwalifikacyjne, oferując wybór pomiędzy kilkoma opcjami. Rekrutacja i selekcja może być trudnym procesem dla menedżerów i specjalistów HR w każdej firmie. Wyzwaniem jest znalezienie kandydatów z odpowiednimi umiejętnościami na otwarte stanowisko. Celem jest zidentyfikowanie potencjalnych pracowników, którzy dobrze pasują do Twojej organizacji i jej kultury, posiadają niezbędną wiedzę i zestaw umiejętności oraz będą dobrze prosperować w Twoim dziale lub zespole. Aby upewnić się, że proces zatrudniania przebiega sprawnie, specjaliści HR muszą opracować szczegółowe zasady zatrudniania, które wspierają strategię organizacji i jednocześnie spełniają normy prawne. Pomaga to w skutecznym sprawdzaniu kandydatów, a także w ocenie, czy kandydaci nadają się do pełnienia ról w danym dziale lub firmie.

Ustalenie punktów odniesienia

Najlepsi menedżerowie ustalają wzorce wydajności i dają pracownikom znać, jakie one są. Firmy, które mierzą wydajność za pomocą liczb, takich jak wyniki sprzedaży, produktywność czy wskaźnik utrzymania pracowników, mają wyraźną przewagę na bardzo konkurencyjnym rynku. Menedżerowie, którzy ustalają punkty odniesienia, mają również jasny pomysł, jak rozpoznać dobre wyniki i jak je nagradzać. Menedżer, który wyznacza benchmarki, a następnie informuje pracowników, czym one są, ma do czego się odnieść podczas dyskusji o wynagrodzeniach, podwyżkach, premiach i innych formach uznania.

Zatrudnianie jest kluczem

Nowi menedżerowie muszą być w stanie zatrudnić odpowiednich ludzi do swojego zespołu. Nowi pracownicy mogą zmienić lub złamać organizację, więc zatrudnianie najlepszych ludzi do pracy jest istotną częścią zarządzania. Zatrudnianie, podobnie jak inne zadania związane z zarządzaniem, musi być wykonywane z rozmysłem i troską, a także z myślą o perspektywie długoterminowej. Najlepsi menedżerowie wiedzą, jak zatrudniać ludzi, którzy są zgodni z zespołem i którzy będą dobrze współpracować z innymi. Zatrudnianie obejmuje również upewnienie się, że w zespole znajduje się odpowiednia kombinacja umiejętności. Błędem jest zatrudnianie kogoś, kto może wykonywać jedną konkretną pracę wyjątkowo dobrze, ale nie jest wystarczająco elastyczny, aby wykonywać również inne zadania w zespole.

Dbaj o swoich pracowników

Najlepsi menedżerowie dbają o członków swojego zespołu. Dowiadują się, czego członkowie zespołu potrzebują, aby pracować efektywnie. Wiedzą, jak udzielać pochwał, gdy pochwała się należy. Wiedzą, jak dostarczyć konstruktywną krytykę, kiedy jest potrzebna. Nie faworyzują i nie podejmują arbitralnych decyzji. Wiedzą, jak radzić sobie z problemami kadrowymi i jak rozwiązywać potencjalne problemy, zanim staną się poważnymi problemami. Menedżerowie, którzy dbają o swoich pracowników, przekonują się, że członkowie ich zespołów dbają o nich, pracując tak efektywnie i produktywnie, jak to tylko możliwe.

Najlepsi menedżerowie nie mikrozarządzają członkami swojego zespołu. Ufają im, że wykonają swoją pracę efektywnie, dbając po drodze o szczegóły. Menedżerowie, którzy są we wszystkim wyręczani, są prawdziwym obciążeniem dla swojego zespołu. Rzadko są zadowoleni z tego, co im się daje, i nie dają zespołowi przestrzeni, której potrzebuje, aby się rozwijać i poszerzać. Menedżerowie, którzy mikrozarządzają członkami swojego zespołu, kontrolują ludzi, którzy tak naprawdę mówią: "Nie ufam ci". Mówią też: "Nie mam wystarczająco dużo do zrobienia". Nie delegują zadań i nie pozwalają innym wykorzystać ich talentów i umiejętności.

Ten artykuł dał ci wgląd w to, jak może wyglądać uczestnictwo w programie szkoleniowym dla kadry kierowniczej, a także wskazówki, jak uzyskać jak najwięcej korzyści ze szkolenia dla kadry kierowniczej po jego zakończeniu. Zarządzanie to ciągły proces uczenia się, a im więcej wiesz o tym, jak zarządzać zespołem i radzić sobie z przełożonymi, rówieśnikami i juniorami, tym lepiej będziesz przygotowany do odniesienia sukcesu w swojej karierze.