5 mitów na temat pisania pierwszej książkiPiszesz swoją pierwszą książkę? To świetny pomysł! Dzięki szerokiej gamie dostępnych obecnie opcji publikowania, takich jak samodzielne publikowanie i korzystanie z uznanego wydawcy, możesz mieć wrażenie, że musisz wybrać jedną opcję, a nie drugą. Ale kiedy dopiero zaczynasz jako pisarz, warto wypróbować obie opcje, aby zobaczyć, która z nich jest dla Ciebie lepsza.

Pisanie pierwszej książki w 5 krokach

Jest wiele kroków, które możesz podjąć, aby napisać swoją pierwszą książkę. Możesz zacząć od napisania posta na blogu, następnie stworzyć stronę internetową, a na końcu napisać swoją książkę. Napisanie pierwszej książki nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Ważne jest, aby zacząć od właściwego nastawienia i pracować nad poniższymi krokami w kolejności:

  • Napisz post na blogu, w którym znajdziesz to, o czym chcesz porozmawiać w swojej książce.

  • Stwórz stronę internetową, która będzie podstawą treści Twojej książki.

  • Zapisz wszystkie pomysły, które przychodzą ci do głowy podczas pisania lub ogólnie zastanów się, co chcesz powiedzieć o czymś związanym z twoim tematem.

  • Zacznij pisać!

Napisanie książki może zająć dużo czasu. Może to potrwać nawet kilka lat, w zależności od długości i złożoności książki. Proces pisania książki zaczyna się od pomysłu. Autor musi mieć pomysł, którym chce się podzielić ze światem, a następnie zdecydować, jak ma wyglądać jego książka.

Jak daleko jesteś od ukończenia pierwszego szkicu, czy jest jeszcze za wcześnie?

Pierwszy szkic to najważniejszy etap pisania książki. Na tym etapie określasz, o czym jest Twoja książka i jak będzie miała strukturę. Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jaki rodzaj książki piszesz i ile czasu masz na jej napisanie. Jeśli piszesz opowiadanie dla dzieci, możesz poczekać z publikacją do drugiego lub trzeciego szkicu. Jeśli jednak twoja książka jest thrillerem, pierwszy szkic powinien być gotowy już za dwa tygodnie, ponieważ zwrotów akcji jest więcej niż w opowiadaniach dla dzieci. Pięć powszechnych mitów, które ludzie często mają na temat pisania swojej pierwszej książki:

Mit 1: Nie wiem, jak napisać książkę, więc dlaczego miałbym ją napisać?

Mit 2: Nie mam czasu na napisanie książki, więc nigdy nie będę w stanie jej napisać

Mit 3: Napisanie książki jest zbyt trudne i skomplikowane

Mit 4: Jeśli nie mam pomysłu na moją pierwszą książkę, to nie warto jej pisać

Mit 5: Napisanie książki zajmie wieczność